III Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury

Konkurs odbył się dnia 18.12. 2017 roku w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu i uczestniczyło 23 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego.

III Seminarium Naukowe pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury” zostało objęte honorowym patronatem przez:

– Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską,

– Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego,

– Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską.

Wyniki konkursu Matematyczne Laboratorium Kultury dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych:

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Polskiego Morza w Lesznie: Alicja Dobrucka, Laura Krawczak, Antoni Daczka.

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 88 im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu: Martyna Teśner, Kamil Chęciński, Weronika Knapik.

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej „Poznań” w Poznaniu: Filip Jasiewicz, Martyna Nowak, Kacper Jaśkiewicz.

Komitet Naukowy

prof. UAM dr hab. Jędrzej Stępak – WSE UAM (przewodniczący)

prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik – WSE UAM

prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak – WSE UAM