I Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury

Konkurs odbył się dnia 10.12.2015 roku w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu i uczestniczyło 24 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Realizacja filmu: Patryk Bańkowski, Jakub Jacaszek (uczniowie z klasy 2 Nowe Media – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu).

I Seminarium Naukowe „Matematyczne Laboratorium Kultury” zostało objęte Honorowym Patronatem przez:

– Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Zbyszko Melosika,

– Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Walkowiak.

Wyniki konkursu Matematyczne Laboratorium Kultury dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych:

I MIEJSCE – Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile: Klaudia Eder, Marcel Węgrzyn, Wojtek Przybylski

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Skórzewie

Komitet Naukowy

Prof. UAM dr hab. Jędrzej Stępak – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (przewodniczący)

Prof. zw. dr hab. Barbara Nowak – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

dr hab. Małgorzata Makiewicz – Uniwersytet Szczeciński

dr Agnieszka Konarczak-Stachowiak – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

dr Sylwia Szykowna – Centrum Praktyk Edukacyjnych przy CK „Zamku” w Poznaniu

mgr Kinga Kolczyńska-Przybycień – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu